У оквиру службене посјете Канади, предсједница Владе Републике Српске Жељка Цвијановић разговарала је у Торонту са министром за држављанство и имиграцију Владе канадске провинције Онтарио Лауром Албанезе (Laura Albanese).
Током састанка разговарано је о положају многобројне српске заједнице у провинцији Онтарио, са посебним освртом на могућности за унапређење сарадње између ове канадске регије и Републике Српске.
Саговорнице су оцијениле да постоји обострана жеља и интерес да се институционалне и привредне везе провинције Онтарио и Републике Српске јачају, те да српска заједница у Онтарију и њени успјешни привредници представљају значајан потенцијал за сарадњу.
Овом приликом истакнут је значај улоге српске заједнице која је дала озбиљан допринос економском развоју провинције Онтарио, као и значај посјета представника институција Републике Српске које доприносе реализацији конкретних видова сарадње.
Предсједница Цвијановић је истакла да су институције Српске опредијељене да подрже сваку добру иницијативу која ће допринијети јачању сарадње са српском дијаспором и другим партнерима у провинцији Онтарио и Канади, прије свега у области привреде, али и у другим областима као што су образовање, култура и туризам.
Током састанка разговарано је и о другим актуелним политичким и економским темама у Републици Српској, БиХ и региону Западног Балкана, а састанку су присуствовали и амбасадор БиХ у Канади Ковиљка Шпирић и шеф Представништва Републике Српске у Бриселу Марио Ђурагић.