Министар саобраћаја и веза Републике Српске Недељко Чубриловић и
генерални директор “Пошта Републике Српске” Миладин Радовић, уз присуство
чланова Управе, одржали су данас радни састанак на којем су разматрани текући
изазови и планови за даљи развој овог предузећа.
На састанку су
анализирана актуелна питања у пословању и теме које се односе на економску
одрживост, наплативост услуга и стратегију политике цијена у наредном периоду.
Током састанка,
разговарано је о
изазовима који произлазе из питања најниже цијене рада и неопходности усмјеравања политика цијена
у складу са тренутним економским оквирима, као и о мјерама које ће бити предузете како би се
постигла адекватна наплативост услуга уз очување стабилности и конкурентности
на тржишту.
Саговорници су констатовали
да су “Поште Републике Српске” успјешно одговориле на потребе тржишта и
корисника, оствариле стабилно пословање и реализовале бројне пројекте који
доприносе даљем унапређењу и модернизацији поштанских услуга.
Министар Чубриловић нагласио је значај и улогу овог предузећа, истичући
да је циљ Министарства да “Поште Српске” наставе да буду профитабилно и развијено
предузеће које ће континуирано пружати висококвалитетне услуге грађанима.
Генерални директор Миладин Радовић захвалио је министру Чубриловићу на подршци, те
је изразио увјерење
да ће “Поште Српске” и у 2025. години наставити стабилан раст и развој, уз
подршку Министарства и сарадњу са свим релевантним институцијама. Он је такође
истакао важност реализације нових пакета услуга који ће задовољити потребе
корисника, као и наставак започетих пројеката који ће унаприједити пословање и
квалитет услуга.
Министар Чубриловић поновио је опредијељеност
Министарства да у наредном периоду настави са активношћу на унапређењу услова
за пословање “Пошта Републике Српске”, уз најаву да ће се предузети све
неопходне мјере за
стварање још повољнијег пословног окружења и побољшање поштанских услуга на
свим нивоима.