Министар правде у Влади Републике Српске Горан Селак присуствовао је свечаној академији поводом 15 година рада Агенције за мирно рјешавање радних спорова Републике Српске, а која је одржана данас, у Бањој Луци.
Свечаној академији присуствовали су и министар рада и борачко-инвалидске заштите Данијел Егић, директор Центра за едукацију судија и тужилаца Републике Српске Слободан Зец те представници Савеза синдиката, Конфедерације синдиката и Уније послодаваца.
Такође, присутни су били представници институција које се баве мирним рјешавањем радних спорова из Србије и Црне Горе, професори радног права из земље и региона, инспектори рада, арбитри, миритељи, те представници других републичких институција и организација.
Агенција за мирно рјешавање радних спорова је једина специјализована служба за мирно рјешавање радних спорова у Републици Српској и БиХ.
Током 15 година постојања примила је 16.203 предмета, од којих је око 70 одсто позитивно ријешено.