Mинистар правде Републике Српске Горан Селак данас је, са предсједником Владе Републике Српске Савом Минићем и министримa у новоизбраној Влади, положио заклетву у Храму Христа Спаситеља, у Бањој Луци.
Министар Селак је истакао да заклетва обавезује на досљедно поштовање Устава и закона Републике Српске,као и на службу свом народу и својој отаџбини.
"Министарство правде има кључну улогу у очувању правног поретка, стабилности система и повјерења јавности у институције. Та одговорност подразумијева поштовање највиших стандарда и постизање мјерљивих резултата",рекао је министар Селак.
Народна скупштина Републике Српске изабрала је ноћас нову Владу у којој је пет нових имена у односу на прошли сазив.
Ово је 19. сазив Владе Републике Српске.