Sign In

Већа издвајања за Основни суд у Котор Варошу

Објављено:

​Министар правде Републике Српске Горан Селак посјетио је Основни суд у Котор Варошу и разговарао са предсједником cуда Николом Аничићем о раду ове правосудне институције.

Министар je Селак рекао да су видни резултати и ефикасност Основног суда у тој општини, задуженог и за Челинац и Кнежево.

"Реализација преузетих предмета у том суду у овој години је близу 90 процената. О томе говори и чињеница да имамо 88 одсто потврђених пресуда овог суда од виших судских инстанци у Републици Српској, што је примјер добре праксе", рекао је Селак. 

Он је навео да ће се радити на унапређењу услова рада у Основном суду Котор Варошу с чијим је радом изузетно задовољан. 

"Људи у овом суду имаће нашу подршку", рекао је Селак и подсјетио да грађани Републике Српске за правосудни систем издвајају годишње 200 милиона КМ. 

Он је додао да је у Котор Варошу потребно више судија, за шта ће се залагати ресорно министарство. 

Предсједник Основног суда у Котор Варошу Никола Аничић рекао је да је на састанку констатовано да ће заједнички радити на јачању и проширивању сарадње овог суда и Министарства правде Републике Српске. 

Он је нагласио да је ово прва посјета министра правде Српске Основном суду у Котор Вароши након 16 година. 

Аничић је навео да је министра Селака информисао о раду Суда, те га упознао са реализацијом плана предмета и материјалном ситуацијом.




Подијелите страницу

Copyright © 2019. Влада Републике Српске.

Сва права задржана. Садржај ових страница не смије се преносити без дозволе и без навођења извора.