Министар породице, омладине и спорта, Ирена Игњатовић, присуствовала је " Конференцији беба" у Брчком која је одржана под покровитељством Министарства породице, омладине и спорта с циљем промоције породице и побољшања наталитета.
Игњатовић је истакла да је ово једна од најљепших манифестација ресорног министарства, на којој се показује оно највредније – богатство и радост дјеце.
Подсјетила је да Влада Српске реализује низ пронаталитетних мјера кроз различите ресоре, укључујући подршку породиљама, породиљско одсуство и здравствену заштиту, те поручила да ће ресорно министарство наставити да подржава овај догађај у Брчком.
Градоначелник Брчког, Синиша Милић, изјавио је да свака одговорна политика почиње и завршава бригом о породици, те нагласио да локална власт предузима конкретне системске кораке на овом пољу.
Он је истакао да Брчко издваја 1.000 КМ по новорођенчету.
Предсједник Удружења вишечланих породица "Четири плус" у Брчком, Слађана Ђокић, изразила је жељу да манифестација постане традиција која окупља дјецу и породице, те да се грађанима покаже да велика породица није баук.
Ђокићева је прецизирала да у Брчком тренутно има око 217 вишечланих породица, док само Удружење окупља око 70 породица са око 350 дјеце.