Министарство енергетике и рударства Републике Српске, уз подршку пројекта техничке асистенције ЕU4CS који финансира Делегација Европске уније, организoвало је у Приједору консултације са организацијама цивилног друштва на тему радне верзије Уредбе о управљању рударским отпадом. Прве консултације су одржане у Сребреници.
Уредба има за циљ да дефинише одговорности институција и концесионара у управљању рударским отпадом како би се обезбиједила заштита животне средине у складу са директивама Европске уније. Процес консултација о нацрту Уредбе министарство ће водити до краја јануара 2024. године, а нацрт Уредбе можете наћи на слиједећем линку https://vladars.rs/sr-SP-Cyrl/Vlada/Ministarstva/mper/media/vijesti/Pages/JavneKonsultacijePrijedor.aspx